Češky neumí česky

7. února 2009 v 17:00 | x.X.Black-girl.X.x |  Obyčejný příběh té jedné obyčejné..
Zajmavý ale pravdivý...
ceskyČeština už asi není "cool" Opravdu nechápu, proč se snažíme pořád poameričťovat. Na většině blogů je rozcestník anglicky, nadpisy článků anglicky. Někdy dokonce v článcích samotných lítají slova jako cool, yeah, brainwashing aj. Člověk by si u takovéhoto blogu řekl, že je určen i pro zahraniční čtenáře, ale ouha. Většinou angličtina končí u nadpisu. Nebo jen těch pár slov v textu. Tak se ptám proč? Proč nadpis nemůže být český? Nevypadalo by to dobře? Nebylo by to podle posledních trendů? Co je ještě horší, když daná osoba neumí ani pořádně anglicky! Wo co mi wlastně jde? O to, že tohle je prostě síla. Chápu, že se to někomu může líbit nebo že to vypadá "originálně", ale mně osobně to "suprový" nepřijde ani omylem. Nevypadá to pěkně. Když jsem takový text viděla poprvé, zasmála jsem se, že je to vážně blázen a že to pravděpodobně napsal jen tak, ze srandy. Ale postupem času se W dostávalo skoro do každého komentáře, nebo co hůř bylo přítomno i v mnohých článcích na blozích.
Osobně si nedovedu ani představit, že si jednou v budoucnu koupím noviny, kde by stál titulek: WLÁDA SE WYPRAWILA WYSVETIT WLADNUTI.
Hitparádíčka hnutíčku Takovýto článeček jsem si přečetlinkovala asi před týdnečkem na jednom blogíčku, kdy daná slečinka pisankovala jen a pouze v takovémto stylečku. Vydrželinkovala jsem to jen chvilinečku, protože se mi z toho začal zvedat žaludeček. Ano, všichni používáme zdrobněliny. Kdo ne?! Ale všeho s mírou. V mluveném slově to nepůsobí tak za uši trhajícně, jako když to vidíte napsané. A ještě když je zdrobnělé každé páté slovo, ne-li úplně každé! Na jedné stránce jsem opravdu našla hitparádu nejhorších zdrobnělých slov. Na celé čáře zvítězilo slovo "mocinky", druhé místo získalo "lovinkuju" a pomyslný bronz patří "tričenku". CoŽ TaKhLe DáT Si TrOcHu UmĚnÍ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolikátej jsi??

hm.. 100% (110)

Komentáře

1 The_Black_Swan The_Black_Swan | Web | 7. února 2009 v 20:03 | Reagovat

máš pravdu... souhlasim stebou..ale před nějakou dobou jsem taky psala s W.. omrzelo mě to..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama